Jelentős intézkedéseket vezet be az amerikai United Airlines a koronavírus terjedése miatt: csökkenti belföldi járatainak számát, nem vesz fel új dolgozókat, illetve arra kéri az alkalmazottakat, hogy aki teheti, vegyen ki fizetés nélküli szabadságot.
Ezek közül a belföldi járatok számának csökkentése számít történelmi lépésnek, mert a United az első légitársaság, amely bevezeti ezt az Egyesült Államokban. A társaság közleménye értelmében áprilistól tíz százalékkal kevesebb utast szállít országon belül, a külföldi járatok kapacitását pedig húsz százalékkal csökkenti.
A chicagói bázisú United tette eddig a legdrasztikusabb lépést az amerikai légitársaságok közül: az Államok és Ázsia között közlekedő járatainak felét törölte. Az American Airlineshoz és a Deltához hasonlóan Kínába és Hongkongba nem indít gépeket, de az európai és a dél-amerikai járatok számát is csökkentette, előbbit tíz, utóbbit öt százalékkal.
A belföldi változások nem jelentik azt, hogy valamennyi célállomáson megszüntetik a szolgáltatást, hanem csak átszervezik:
például Chicago és az oregoni Eugene reptere között nem közlekednek a gépek, de Eugene-ból továbbra is lehet repülni San Franciscóba és Denverbe.
A United vezetése szerint ezek a korlátozások valószínűleg májusban is érvényben lesznek, de természetesen sok minden függ a vírus esetleges további terjedésétől.
Korábban megírtuk, hogy a Vuhanból induló vírus hogyan alakította át az utazási lehetőségeket, illetve azt is, milyen példátlan lépéseket tett Kína a továbbterjedés megakadályozása érdekében. A légitársaságok többsége szokatlan intézkedéseket vezetett be, rengeteg járatot töröltek már. Kínában sok szállodát bezártak, Olaszország északi felében több település is vesztegzár alá került. A velencei karnevált idő előtt befejezték, a milánói bútorszalont későbbre tolták, a Baselworldöt és a genfi autószalont ebben az évben meg sem tartják.
Ez is érdekelhet:
(Fotók: Unsplash)
United Airlines | repülés | amerika | koronavírus | belföld | usa
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!