Az egész Ázsiában kezdődött a sanghaji Disney Resorttal, aztán nem sokkal később a kontinens valamennyi, Disney-tematikájú szórakoztató-központját elérte. A koronavírus terjedése miatt nem csupán Kínában, hanem a világ számos pontján átmenetileg bezártak ismert látványosságok, és rengeteg patinás rendezvényt töröltek vagy halasztottak el.
Franciaországban száznál is több fertőzött esetet regisztráltak, ezért határozatlan időre újra bezárták a párizsi Louvre-t elsősorban a dolgozók érdekében. Összesen több mint kétezer-háromszáz embert alkalmaznak az intézményben, mely egyike a világ leglátogatottabb múzeumainak. Napi körülbelül tízezer ember kíváncsi a tárlatokra, a bolygó minden pontjáról érkeznek a látogatók, ezért a dolgozók szakszervezete szerint csak idő kérdése lett volna, mikor jelenik meg a vírus a Louvre falain belül.
A szöuli Kjongbokkung királyi palotában határozatlan ideig szünetelnek a vezetett túrák, egyénileg viszont végig lehet járni az eredetileg 1395-ben felhúzott épületet. Maradva Ázsiában, a 634 méter magas Tokyo Skytree március első napján bezárt, a tervek szerint március 15-től látogatható újra. A tokiói Disneyland és a DisneySea március 16-án nyitja meg a kapuit, az Universal Studios március 15-ig zárva tart. A hongkongi Disneyland és az Ocean Park, valamint a thaiföldi Legend Siam átmenetileg és határozatlan ideig szintén nem fogad látogatókat.
Az egyik európai gócpontnak számító észak-olaszországi Milánóban is érintettek a jelképnek számító épületek: korlátozottan ismét látogatható a Dóm, ellenben a Scala továbbra is zárva van.
Itália északi felében számos múzeumba tilos még a belépés, a velencei Peggy Guggenheim Collection korlátozza a látogatók számát,
és arra kéri az embereket, hogy legalább egyméteres távolságot tartsanak egymástól.
Ázsiában többek között a pekingi Palace Museum, a The Mori Art Musem, a Modern Művészetek Múzeuma, a Kiotói Nemzeti Múzem, a dél-koreai Nemzeti Múzeum sem fogad látogatókat bizonytalan ideig.
Mint megírtuk, jó néhány patinás esemény elmaradt Európában és szerte a világban. A velencei karnevált idő előtt befejezték, a milánói bútorszalont későbbre tolták, a Baselworldöt és a genfi autószalont ebben az évben meg sem tartják. A híres Tokiói Maratonon kizárólag profik és kerekesszékesek indulhattak (amatőrök nem), Párizsban nem rendezték meg a szokásos téli félmaratont.
A thaiföldi Forma–1-es futamot elhalasztották, vélhetően hasonló sorsra jut az április 5-re kiírt Vietnámi Nagydíj is. A szépséges látvánnyal érkező cseresznyevirágzással kapcsolatos japán fesztiválok közül többet nem tartanak meg. A július 24-én kezdődő tokiói olimpia jelen állás szerint nincs veszélyben.
Korábban megírtuk, hogy a Vuhanból induló vírus hogyan alakította át az utazási lehetőségeket, illetve azt is, milyen példátlan lépéseket tett Kína a továbbterjedés megakadályozása érdekében. A légitársaságok többsége szokatlan intézkedéseket vezetett be, rengeteg járatot töröltek már. Kínában sok szállodát bezártak, Olaszország északi felében több település is vesztegzár alá került.
Ez is érdekelhet:
(Fotók: Unsplash)
korlátozások | események | utazás | látogatás | koronavírus | látványosságok
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!