Nincs is annál rosszabb, mint amikor eljutsz álmaid helyére, de csalódsz. És nincs annál jobb, ha egy ismeretlen város elvarázsol.
Mivel Európa legikonikusabb úti céljai a túlturizmussal küzdenek mostanság, sokan keresik a kevésbé ismert helyszíneket – mármint a jelző abból a szempontból értendő, hogy az adott városok nem elsők között kerülnek szóba egy külföldi trip tervezésekor.
Ezek a városok biztosan meglepnek majd, méghozzá pozitív értelemben.
Ljubljana
Egész Szlovénia alulértékelt, Ljubljana pedig egész egyszerűen csodálatos. Olyan egyedi energiája és vibrálása van, amit máshol nem nagyon lehet megélni.
A város festői, megfizethető és elég kicsi ahhoz, hogy minden lényeges része gyalogosan is bejárható legyen.
Kis vonatozással is elérhetők a főbb látnivalók a ljubljanai kastélytól a Križanke szabadtéri színházig. A Bledi-tó és a Triglav-hegység sincs nagyon messze.
Plovdiv
A bulgáriai Plovdiv az "ideális európai város" – írja egy Reddit-felhasználó. Gyalogosbarát úti cél, plusz tele van parkokkal és kávézókkal, míg vonat-összeköttetése egyéb bolgár városokkal, például Várnával és Szófiával kifejezetten jónak számít.
Plovdiv Európa egyik legrégebbi városa, tehát a történelem iránt érdeklődők rengeteg emléket fedezhetnek fel arrafelé.
A macskaköves óvárostól kezdve a csodálatosan megőrzött ókori római színházig érdekes látnivalók sorával büszkélkedhet. Minden várakozást felülmúlóan elbűvölő hely.
Porto
Portugália "második városát" gyakran figyelmen kívül hagyják a főváros javára – pedig nem kellene.
Például azért, mert kevésbé zsúfolt.
Porto jól bejárható, tiszta és barátságos. Kiválóak az ételek, lenyűgöző a földrajzi fekvése (dombokra épült és egy folyó választja ketté) és akkor még nem beszéltünk építészeti szépségeiről.
Jó program barangolni egyet a folyópart szűk macskaköves utcáin, megcsodálni a pazar São Francisco-templomot vagy lazulni a homokos strandokon. A város megannyi opciót kínál.
Strasbourg
Az Európai Parlament székhelyét sokszor figyelmen kívül hagyjuk. De ha egy kicsit jobban megnézzük, valójában egy elbűvölő városról van szó, amely érdekes történelemmel és egyedülálló gasztronómiával próbál bevonzani.
A német és francia hatás harmonikus keveredésével, valamint a második világháború környéki történelem megőrzésével valódi gyöngyszemnek számít.
Az ételek, a nyelv és az építészet valahol a két ország kereszteződésénél találkozik Strasbourgban.
A híres elzászi borvidékért sem kell sokat trappolni; Ribeauville-től indulva délre, Colmarig elég izgalmas útvonal vezet, míg Hunawihr és Riquewihr kiemelkedő borászatokkal vár.
Vilnius
Imádni való város, tele barátságos és közvetlen helyiekkel, festői óvárossal, a Gediminas-toronyból elcsíphető pazar panorámával, múzeumokkal, és még várral is.
Az ínyencek ellátogathatnak a Hales piacra, míg a szabad szelleműek felfedezhetik Užupist, ahol művészstúdiók, menő kávézók és butikok váltják egymást.
Torino
Olaszországban nyilván nincs hiány híres városokból, de talán egyik sem annyira alulértékelt, mint Torino. És ez is része a csáberejének, holott kevesebb turista jár oda, mint mondjuk a "konkurens" Milánóba.
Az Alpok árnyékában fekvő Torino remek kiindulópont túrázáshoz vagy a közeli borászatok meglátogatásához. Amellett, hogy a világ egyik legjobb borvidékének szívében található, Torino gasztrokultúrája a francia és az olasz konyha remek keveréke.
A csodás építészet, a pörgő éjszakai élet és a kiváló múzeumok pedig csak tovább erősítik a vonzerejét ennek az észak-olasz szépségnek.
Egy vagány road trip kiváló módja felfedezni Spanyolország egyedülálló természeti és kulturális örökségét, illetve minden egyes megállóban megkóstolni a helyi ételeket. Íme, egy kis inspiráció a kalandhoz.
(Forrás: EuroNews, fotók: Getty Images)
nagy sztori | radar alatt | városok | alulértékelt | strasbourg | plovdiv
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!