Elsőre oximoronnak hangzik, valójában nagyon is létező találmány, amiből teljesen egyéni igényekre szabott tárgyak készíthetőek.
Már jó ideje másképp gondolunk a betonra, tudjuk, hogy kávéfőzőt és virágboltot is lehet belőle csinálni, mégis újra és újra meglep bennünket. Mert micsoda például a betonvászon?
Egészen pontosan az, ami: eredeti nevén concretecanvas, amit az azonos nevű brit cég szabadalmaztatott. A speciális szövetből készült, cementtel impregnált anyagot bármilyen formájúra hajtogathatjuk, majd ha vizet adagolunk hozzá, kölcsönhatásba lépnek, és az anyag megköt.
Tíz éve a betonvászon elnyerte az Év anyaga díjat, most pedig az elismerésünket, merthogy Neal Aronowitz továbbfejlesztette az eredeti ötletet, és egy olyan asztallal rukkolt elő, amelynek légiessége, könnyedsége visszakézből rácáfol minden korábbi képzettársításunkra a betonnal kapcsolatban.
Az asztal lapja egy hagyományos sík felület, az alátámásztást viszont széles ívben visszahajtott hurkok biztosítják.
A megoldáshoz Aronowitz saját öntési eljárást dolgozott ki, hogy minél jobban érvényesíthesse a betonvászon egyik fő erősségét, nevezetesen, hogy „a beton hagyományos alkalmazásával szemben akár 95 százalékkal csökkentheti a környezeti terhelést”.
Aronowitz nem csak az esztétikai szempontokra figyelt, tesztelte az asztal szakítószilárdságát is. Az asztal 140 centiméter hosszú, 46 centi magas, a szélessége 63-72 centi. De nem ez utóbbi az egyetlen rugalmas paraméter, ugyanis többféle színben is elkészíthető.
Ez is érdekelhet:
beton | asztal | betonvászon | neal aronowitz
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!