Dorcsák Gábor rengeteg országban megfordult az utóbbi években, és mindenhol készített képeket is – méghozzá analóg formában.
Dorcsák Gábor operatőr 2002 óta, amikor csak teheti, külföldi útjai során viszi magával a filmes gépét is. Eleinte ez nem számított a koncepció részének, de a DSLR-ek akkoriban még kezdetlegesek és drágák voltak, édesapja régi Praktica gépe viszont kihasználatlanul porosodott a polcon.
"Egy idő után annyira megtetszett a filmre készített fotók képi világa, hogy 2005-től kezdve mindig vittem magammal eleinte a Prakticát, később pedig egy Canon EOS 5 típusú filmes fényképezőgépet. Munkám során is egyre többet járok külföldre: 2020-ban már harmincnégy ország hatvannyolc településén és környékén készítettem felvételeket" – avat be a fotózás hátterébe Dorcsák Gábor.
Tavaly az ismert okok miatt sajnos csak Grúziában járt még az év elején, de nagyon reméli, hogy a jövőben ismét folytathatja ezt a hobbiját a munkájával párhuzamosan.
A magunk részéről reméljük, hogy Gábor hamarosan ismét útra kelhet, mert ezek a képek is bizonyítják, hogy az analóg fotográfia képes más szemmel láttatni a világot.
Ez is érdekelhet:
(Fotók: Dorcsák Gábor)
fotók | filmes | analóg | Dorcsák Gábor | kamera | világjárás
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!