Bolygók, csillagok, kristályok, kontinensek. Alighanem némi gondolkodást igényel közös nevező alá terelni ezeket a dolgokat, de ha azt mondjuk, hogy Leo és koktélok, akkor mindjárt helyben vagyunk.
Vagyis egészen pontosan a Hotel Clark földszintjén a Leo Bistróban, ahol bizonyos időszakonként mindig történik valami.
Korábban például kristályokkal tették láthatóvá a láthatatlant, néhány emelettel feljebb meg csillagjegyek segítettek az italválasztásban,
most pedig a hetes szám és a hét kontinens jelölte ki a szokás szerint az egyik legfőbb hozzávalóval, a kreativitással megdobott új koktéllap direktíváját.
Az iránytűt ismét Dreghiciu Gábor állította be; a Leo lélekmester bármenedzserének irányításával ezúttal a naprendszer helyett „csak” Föld körüli útra indult a csapat, hogy mindegyik kontinensen megálljon és aztán ízeket, illatokat, illetve az adott földrészre vagy országra jellemző összetevőket kutasson fel, majd hozzon haza a kakaótól a kamilláig. Itthon immáron a leghíresebb magyar orral, azaz a niche parfümjeiről ismert Zólyomi Zsolttal egyesítették a szaktudásukat, aminek eredményét a nemrég debütált – egyébként igencsak szemrevaló – koktéllapon lehet kikérni.
Mint az köztudott, az ízlelés és a szaglás szoros viszonyt ápolnak egymással, ami a több hónapnyi kutatómunkával összeállt koktélkreálmányok esetében is bizonyítást nyer. Egy jó parfüm megalkotása nagyjából másfél évet vesz igénybe, és bár a hét ital elkészítése nem tartott ennyi ideig, ettől még mindegyik átgondolt, és a Leótól megszokott módon a spiritualitás sem maradt ki a receptúrájukból.
Az illat-és íztrip elvisz többek között a tengerentúlra, ahol az USA-t egy bulleit bourbon, eper, banán, és pattogatott kukorica összetételű koktél képviseli, aztán Kolumbiába, hogy egy sötét és fehér Takamaka rummal, természetesen kakaóval, kókusszal, ananásszal, lapachóval, és brazil dióval megtámogatott koktél társaságában egy dél-amerikai hacienda teraszán találjuk magunkat, de benézhetünk Etiópiába, Indiába (whiskyrajongóknak kötelező megálló) és a zimankós Antarktiszra is.
Európát hazánk képviseli, és ugyan a Föld körüli utazás minden egyes szpotja extra élménydózis az érzékszerveknek (a szem sem marad ki!), a Tanqueray No TEN, kamilla, cseresznye, méhpollen, és méz összetételű Magyarország koktél nem csupán az elfogultság miatt húzta haza a szívünket. A főként a kamilla miatt különlegesnek érződő italköltemény remekül reflektál a Zólyomi Zsolt által elmondottakra: az volt ugyanis a cél, hogy amikor megkapjuk az italt, és közelítünk vele az orrunkhoz, olyan hatást érjen el, hogy még bele se kóstolunk, de rögtön azt érezzük, máris rendelünk még egyet. Rendeltünk. Nem is egyet.
(Fotók: Zombori András – koktélok, Bujnovszky Tamás – enteriőr)
hét | ital | koktéllap | koktél | budapest
A tökéletes krumplipüré receptje létezik, és most meg is osztjuk veled
A River Diva hajó fedélzetén egy egészen új Budapest-élménybe kóstoltunk bele
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!