Nem vonzó a tömeg és a lökdösődés.
A Mona Lisa talán a világ leghíresebb festménye. A Louvre-ba látogató turisták évtizedek óta hatalmas sorokban tolonganak, hogy legalább néhány pillanatra megpillanthassák a titokzatos nőt ábrázoló alkotást. Mosolyog? Miért nincsenek szempillái? Valami balesetben vesztette el az első fogait? Bármi is legyen a válasz ezekre a kérdésekre, jó páran úgy vannak vele, hogy életükben egyszer sem fogják látni a Mona Lisát, mert nem bírják elviselni a sorban állás gondolatát.
Valaki a Redditen osztott meg egy fotót a Mona Lisára várakozók hosszú és kaotikus soráról, másvalaki ezt látva annyira elkeseredett, hogy azt írta, soha nem fog oda elmenni.
A Louvre tavaly nyáron kezdte korlátozni a látogatók számát, amit azóta is fenntart. A felső határ azonban még mindig 30 ezer embert jelent naponta és bár az intézmény mintegy 35 ezer műalkotásnak ad otthont, a látogatók többsége egyenesen a Mona Lisához tart.
Oda viszont "mindenkit beengednek, és könyökléssel tolakodnak előre az emebrek" – mondják többen is, amire valaki úgy reagált, hogy őszintén szólva nem is szórakozna ezzel, mert "az egész cécó nem ér annyit, hogy lássa a Mona Lisát".
A festményt ezért inkább szkippelő turisták a Louvre egyik csendesebb termét is megnézhetik. Az intézmény minden falán, padlóján és mennyezetén rengeteg látnivaló van, így a látogatás egészében véve teljesen megéri."
Plusz lehet, hogy a Louvre a város leghíresebb múzeuma, de Párizsban rengeteg más csodálatos és kevésbé zsúfolt múzeum is akad még. A Musee Carnavalet-ben például felfedezhető Párizs történelme, és egy fillért sem kell fizetni a belépésért. A Musee de l'Orangerie pedig Monet tavirózsa-sorozatának ad otthont, és jóval kevesebb embert vonz, mint a Louvre.
Párizsról nagyon nem a költséghatékonyság jut eszünkbe, konkrétan inkább egy Eiffel-torony alakú pénznyelő. De vannak módok, ahogy full ingyen is kihozhatod a maximumot ebből a vagány városból. Mondjuk is, mik azok!
(Forrás: Express, fotók: Getty Images)
látogatók | mona lisa | panasz | zsúfolt | párizs | múzeum
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!