Köszi, japán jen!
A turisták idén újra visszatértek Japánba, a hivatalos adatok szerint a számuk majdnem elérte a járvány előtti szintet. Az ország szeptemberben már a negyedik egymást követő hónapban több mint kétmillió nemzetközi látogatót fogadott, ez pedig valamivel több mint 96 százaléka a 2019-es, a világjárvány és a lezárások előtti szintnek.
Japánban voltak egyébként a legszigorúbb korlátozások a határzárat tekintve, az ország az utolsók között engedte csak fel a sorompót. Csupán egy évvel ezelőtt hozta vissza a vízummentességet számos ország számára, és májusban törölték el az összes fennmaradt ellenőrzést.
Mostanra viszont már özönlenek a turisták, nagyrészt azért, mert a jen harminchárom éves mélypont közelébe süllyedt, emiatt Japán meglepően olcsó nyaralóhellyé vált. – Az Egyesült Államokban az infláció miatt minden drága, Japánban viszont sokkal barátibb – mondta ezzel kapcsolatban John Hardisty, egy hawaii turista.
A turisták újbóli beáramlása viszont nyomást gyakorol Japán legnépszerűbb helyszíneire. A Fudzsi-hegyre látogatok száma például drámaian megnőtt, ami környezetszennyezést és biztonsági aggályokat okoz, nem beszélve a hozzáférés korlátozásáról generált komoly vitákról.
Érdemes tehát több okból is a tömegmentes Japánt és bizonyos alternatív úti célokat választani, ami segít enyhíteni a túlturizmus hatásait. Ilyen lehet például Iriomote szigete, melyet 2021-ben vettek fel az UNESCO világörökségi listájára.
Iriomote egy 160 szubtrópusi szigetből álló szigetcsoport része a Kelet-kínai-tengeren fekvő Okinawa prefektúrában. A természetkedvelők paradicsomának számít, több mint 90 százalékát trópusi erdő borítja, és ott található Japán legnagyobb mangrove dzsungele is. Gyönyörű a tengerpartja, van egy szép Mariudo-vízesése és lombos túraútvonalai, amiket még nem szennyezte be a tömegturizmus.
Tudtad, hogy Japánban köszönéskor a meghajlás szöge 5-től 90 fokig terjedhet? Vagy hogy van olyan vonat, amelyik 320 km/órával közlekedik, másodpercre pontosan érkezik és a kitakarítására pontosan hét perc áll rendelkezésre? Esetleg azt, hogy a távol-keleti szigetországban a WC státuszszimbólumnak számít? Íme egy izgalmas gyűjtés a felkelő nap országáról.
(Forrás: EuroNews, fotók: Getty Images)
japán | japán jen | olcsó | túlturizmus | utazás | népszerű
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!