A római Pantheonba látogató turistáknak hamarosan öt eurós (kb. kétezer forintos) belépődíjat kell fizetniük az olasz kulturális minisztérium és az egyházi tisztségviselők friss megállapodása értelmében.
A belépődíjból származó bevétel hetven százalékát a kulturális minisztérium kapja meg a karbantartási és takarítási költségek fedezésére, a fennmaradó részt pedig a római egyházmegyéhez kerül.
Gennaro Sangiuliano kulturális miniszter szerint a lépés a „józan gondolkodás” eredménye. A belépődíjat öt évvel azután vezetik be, hogy az előző kormány elvetette azt a tervet, hogy a látogatóknak két eurót kelljen fizetniük.
Az új rendelkezés értelmében a huszonöt év alatti látogatók kedvezményes, két eurós jeggyel tekinthetik meg az épületet, míg többek között a római lakosok, a kiskorúak, a misére járók és a bazilika személyzete ingyen mehet be.
A belépődíj bevezetésének időpontját nem közölték, mivel a tisztviselők még nem dolgozták ki a technikai részleteket. Jelenleg a belépés ingyenes, de hétvégén és ünnepnapokon időpontfoglalás szükséges.
Az i. e. első században épült, lenyűgöző kupolás templom Olaszország legnépszerűbb kulturális helyszíne, amely évente több millió látogatót vonz. Kr. u. 609-ben katolikus templommá alakították át, és átkeresztelték Szent Mária és a Mártírok bazilikájává és rendszeresen tartanak benne misét is.
Nemcsak a Colosseum vagy a Pantheon csal újra és újra vissza az olasz fővárosba, hanem a könnyed és elegáns római életmód is, a divattól kezdve a kávézásig. Van néhány dolog, amiről feltétlenül tudni kell.
(Forrás: EuroNews, fotók: Unsplash)
belépő | olaszország | pantheon | róma | történelem
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!