Aki óvatosan bánik a pénzzel, az a következő utazása előtt biztosan hasznát veszi majd ennek az új elemzésnek.
A Go.Compare által gründolt összeállítás a brit Travelpac 2023-as adatait vizsgálta meg elsősorban az átlagos szállásárakra fókuszálva. Két részre bontották a listát; Európára és a világ többi részére.
Lengyelországot hozták ki végül győztesen, ahol átlagosan hetvenkét fontot (33 ezer forintot) költenek az utazók egy éjszakára, így egy kéthetes ott tartózkodás arrafelé ezer fontnál (467 ezer forintnál) is kevesebbet kóstál.
Az európai országok közül jól szerepelt még Törökország, Spanyolország, Portugália és Svédország mellett Magyarország is – a lista szerint hazánkban átlagosan majdnem száz fontot (46 ezer forintot) kérnek el egy éjszakai szállásért.
Összességében azonban Indiát találták a legolcsóbb célpontnak, ott az oda utazók átlagosan hatvankét fontot (29 ezer forintot) költöttek el éjszakánként. Ez mindössze 878 fontot (410 ezer forintot) jelent két hétre, ami rendkívül olcsó opciónak számít – természetesen az Indiába jutás magas költségei már más világításba helyezik az egész történetet.
A top tíz legolcsóbb úti cél az éjszakánkénti átlagköltséggel a következő:
India – 62,73 font (29 ezer forint)
Lengyelország – 72,02 font (33 ezer forint)
Törökország – 85,51 font (39 ezer forint)
Új-Zéland – 85,94 font (39 ezer forint)
Thaiföld – 86,15 font (40 ezer forint)
Ausztrália – 89,00 font (41 ezer forint)
Spanyolország – 91,30 font (42 ezer forint)
Portugália – 93,68 font (43 ezer forint)
Svédország – 96,17 font (44 ezer forint)
Magyarország – 98,60 font (45 ezer forint)
A skála másik végén egyébként olyan északi országok találhatóak, mint Izland és Finnország, melyek igen drágának számítanak a szállást tekintve.
Bizonyára sokan gondolkodtunk már el azon, hogy életünk egy pontján külföldre költözzünk, de ezt a lépést végül csak a bátrak és az igazán elkötelezettek teszik meg. Ha mostanában gondolkodsz rajta, talán segíthet a döntésben néhány olyan ember, aki már megtette ezt.
(Forrás: Express, fotók: Getty Images)
Lengyelország | szállás | lista | éjszaka | rangsor
Három dolog, amit soha ne csinálj a mobiloddal a repülőtéren – Akkor sem, ha megkérnek rá
Buszon, repülőn aludni nem könnyű – de ez a trükk segíthet
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!