Szokatlan forma, természet, lassulás. Önmagukban is vonzó hívószavak, hát még egy olyan faház esetében, ami egyszerre mindhárommal csábít!
Ausztriában, közelebbről Kitzbühelben találjuk a Tree Suites névre keresztelt faházakat. A Peter Pichler Architecture tervezőasztaláról kikerülő házikók egy többcsillagos szálloda részét képezik az alpesi kisváros közelében.
A házikók küldetéstudata nem más, mint elmélyíteni a vendégeket a természet szépségeiben, illetve pihenésre, relaxálásra, és a manapság trendinek számító lassulásra ösztönözni őket, merthogy ebben a projektben az emberek és a természet közötti kapcsolat alapvető kritériumnak számít.
Az egész olyan érzetet kelt, mintha a havas fák tetején élveznénk a megkapó környezetet, és csupán egy érintésre lenne a természet. Lényegében mindkettő megállja a helyét, hiszen a házikók élettere a hatalmas fenyőfák tetejének szintjén található.
Napsütéses idő esetén méretes üvegfalainak köszönhetően csak úgy ömlik majd be a természetes fény a nappaliba, de a ház nem csupán ekkor adja meg az otthon melegének érzését. Minimalista, elegáns berendezése békés, bensőséges hangulatot áraszt, amely nagyszerű alapja a hegyvidéki megnyugvásnak.
A hatvan-nyolcvan négyzetméteres házikók lifttel megközelíthető lakosztályainak mindegyikében egy-egy hálószobát és fürdőszobát rendeznek be, a nagyobbakban szaunának is jut hely.
A Tree Suites vendégei természetesen élvezhetik a szomszédos szállodai fejedelmi szolgáltatásait is a gyógyfürdőtől kezdve az étteremig, a hegyekre néző páratlan kilátásért és a bizonyos lelassulásért viszont érdemes felkapaszkodniuk a fák közé.
Ez is érdekelhet:
(Fotók: Dezeen)
hegyek | szálloda | ausztria | kitzbühel | alpesi | hotel
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!