Az egyedül utazás alapból több kérdést felvet, például: biztonságos-e éjszaka érkezni? Milyen a bűnözési ráta? Megfizethetőek-e az egyágyas szobaárak? Megéri-e a túra az árát? Az igazság az, hogy minden úti cél más és más, ahogyan minden élmény is. Egy hátizsákos trip Új-Zélandon keresztül nem ugyanaz, mint Kolumbiát autóbusszal körbeutazni. Van viszont jó néhány olyan úti cél, amely biztonságos és megfizethető a szólóban túrázók számára.
Hogy ezt kiderítse, az amerikai székhelyű Ubuy több mint háromszáz várost értékelt kulcsfontosságú szempontok alapján. Ide tartozott többek között a biztonsági index, az étkezési költségek, a sétaopciók és az aktivitások száma.
A győztes végül Tajpej lett, amely kiemelkedett magas biztonsági pontszámával (84,5 a lehetséges 100-ból) és pénztárcabarát étkezési lehetőségeivel.
Az Ubuy szerint Tajpejben egy étkezés átlagosan 6,17 dollárba, azaz nagyjából 2200 forintba kerül egy kedvezőbb árfekvésű étteremben, míg egy üveg vízért átlagban 0,71 dollárt (kb. 260 forintot) kell fizetni. Azok az egyedül utazók, akik egyágyas, kilátással rendelkező szállodai szobát keresnek, átlagosan 86 dollárral (31 ezer forinttal) kalkulálhatnak éjszakánként, ez pedig elég kedvező ár ahhoz képest, hogy Abu-Dzabiban például 221 dollárt (majdnem 80 ezer forintot) fizethetnek hasonló szállásért. A gyalog remekül bejárható Tajpej ebben a kategóriában is kiemelkedően teljesített.
Tajpej után a szomszédos Hongkong következik, amely maximális pontszámot kapott a gyalogos közlekedésre, de összességében drágábbnak bizonyult. Egy étkezés ára 8,83 dollár (3187 forint) körül mozgott, míg egy jó kilátással rendelkező szállodai szoba átlagosan 142 dollárba (51 ezer forint) került éjszakánként. Az Egyesült Arab Emírségekben található Abu-Dzabi és a katari Doha végzett a harmadik, illetve a negyedik helyen, a listát uraló négy ázsiai úti cél után pedig a németországi München csatlakozik első európaiként az ötödik pozícióban, megelőzve Luxemburgot és Helsinkit.
Az Ubuy megjegyzi, hogy a megfizethető nyaralást kereső egyedül utazóknak érdemes megnézniük az ománi Muscatot, amely "a legolcsóbb lehetőségeket kínálja mind az étkezés, mind a szállodai tartózkodás tekintetében, így ideális a szólóban történő pénztárcabarát kiruccanásokhoz". (Muscatban egy étkezés egy drágább étteremben átlagosan 5,20 dollár, vagyis 1877 forint, egy kilátással rendelkező szálloda pedig átlagosan 51 dollár, azaz 18 ezer forint éjszakánként.)
Papucsban táncoló iráni autómentők, égő gázkráter mellett sörözés, vulkánnál viszontlátott régi barát. Csak néhány címszó arról a huszonegy napos ázsiai road tripről, amit a Pamkutya néven futó népszerű YouTube-csatorna egyik arca, Osbáth Norbert és a már hat vulkánt megmászott Molnár Ábel teljesített nemrég. Elmesélték, milyen volt.
(Forrás: Travel and Leisure, fotók: Getty Images)
utazók | tajpej | utazás | rangsor | egyedül
Magyarország ásványvíz-forrásai túracélpontnak is tökéletesek
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!